Sonus faber Olympica III (walnut). Kolumna podłogowa. Ex-Demo.

 • Dostępność: Dostępne natychmiast. Dostępne natychmiast.
 • szt.
 • 24 999,00 zł 17 450,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Zadzwoń i umów się na prezentację. Tel.: 63 240-69-85.
 • Możliwość kupna w systemie ratalnym.
 • Jesteśmy Autoryzowanym Dealerem marki Sonus Faber.
 • Na każdy zakup wystawiamy paragon lub fakturę vat 23%.
 • Gwarancja: 2 lata + 3 lata po bezpłatnej rejestracji.
 • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.
 • Kompletne fabryczne wyposażenie.
 • Bezpłatna wysyłka kurierem, wysyłany przez nas towar jest zawsze odpowiednio zabezpieczony.
 • Cena za: 1 sztukę (możliwość kupna tylko w parach).
 • Stan: Model z ekspozycji salonu. Stan idealny. 

Sonus faber Olympica III walnut. Kolumna podłogowa.

Po otworzeniu firmowego kartonu i wypakowaniu z niego modelu Olympica scenariusz zawsze będzie ten sam - obejście kolumny kilka razy dookoła, nieśmiałe dotknięcie góry pokrytej skórą a nawet zaciągnięcie się jej fabrycznym zapachem. Za chwilę szukanie miejsca, gdzie można usiąść, lekko ochłonąć i zebrać myśli. W końcu po jakimś czasie pierwsze głosy zachwytu... I znów milczenie i kręcenie głową odzwierciedlające niedowierzanie, z jak pięknym głośnikiem mamy do czynienia.

Cała seria Olympica to prawdziwe dzieła sztuki wśród kolumn. Każdy z modeli to nietuzinkowy projekt, piękne wykończenie i szlachetny dźwięk. Olympica, dzięki temu, że jest największa, łatwo oswaja oko z swoją konstrukcją, mającą gamę niuansów, a jej wielkość daje odczuć, że obcuje się z czymś naprawdę ekskluzywnym.

Maskownica, znak firmowy Sonus Faber, składająca się z cieniutkich, gęstych, niezależnych od siebie nici, rozciągnięta na całej długości frontu subtelnie skrywa membrany. Skrzynia głośnika, tak jak w modelu niższym, asymetryczna, z charakterystycznym skrzywieniem z tyłu. Nieskazitelnie położona naturalna okleina z drzewa, dodaje prestiżu, elegancji, szlachetności i świetnie komponuje się z prawdziwą skórą. Całości dopełniają oryginalne nogi, będące integralną częścią konstrukcji.

Samo brzmienie to dobrze znane, firmowe dźwięki Sonus Faber. Wyrazistość, dbałość o detale, piękne budowanie sceny. Różnią się od siebie poszczególne modele wielkością dźwięku, który mogą zaoferować i przydatnością w dedykowanym pomieszczeniu. Jedno jest jednak pewne, że zawsze będzie to antyczny świat melodii, z pieczołowitością odzwierciedlany przez włoskich inżynierów. Razem z Sonus Faber możliwym jest uczestniczenie w prawdziwym koncercie bez konieczności wychodzenia z własnego salonu...Olympica III

Teatr Olimpijski: to projekt, planowanie, harmonia proporcji, akustyka i czułość. To także poszukiwanie piękna, zachwyt, mistrzowska obróbka materiałów oraz emocje. Teatr Olimpijski (Teatro Olimpico) to jedno z największych dzieł, jakie stworzył tuż przed śmiercią architekt Andrea Palladio. Budynek był darem dla miasta Vicenza i stanowi cenny klejnot oraz uniwersalny przykład piękna i pomysłowości. Prawdziwe i przykładne wzorce piękna, a dzięki ich wspaniałej i promiennej architektonicznej obecności - wszyscy mogą się teraz nimi cieszyć i rozwijać swoje własne. A firma Sonus faber, która tworzy na tej pięknej i szczęśliwej ziemi, nie mogła nie przyjąć tej lekcji i tych wzorców jako swoich własnych. Od samego początku nierozerwalnie łączy je z własną historią, a następnie stosuje w swoich zestawach głośnikowych, które z dumą rozbrzmiewają w harmonii z miastem i sztuką, która je zainspirowała. W uznaniu wyjątkowej spuścizny Andrea Palladio, Sonus faber postanowiła stworzyć zestaw Sonus faber Olympica. Stanowi on szczery hołd na rzecz Teatru Olimpijskiego, świątyni geometrycznej przyjemności w brzmieniu muzyki, obiektu, z którego dźwięk płynie i rozwija się, tworząc dokładny model odniesienia dla akustycznych wzlotów.

Projekt

Sonus faber chciał stworzyć rodzinę głośników bogatą w treści, ale również sugestywnie nawiązującą wizualnie do zmysłowych emocji, jakie zawsze były charakterystyczne dla zestawów głośnikowych Sonus faber. Drewno i skóra oraz ponadczasowe wartości starannego rzemiosła, produkcji i pasj, są bez wątpienia w stanie wytłumaczyć sens miłości do rzemiosła i muzyki. Sonus faber Olympica jest częścią rodziny pasywnych zestawów głośnikowych, które wzbogacają już istniejący katalog fabryki Arcugnano. Pod względem estetycznym charakteryzują się użyciem dwóch kultowych i szlachetnych materiałów wykorzystywanych wcześniej przez Sonus faber: czyli drewna orzechowego i skóry. Premiera zestawów przygotowana została w dwóch etapach. W pierwszym zaprezentowano trzy modele Olympica I (2-drożny model podstawkowy), Olympica II (3-drożna kolumna podłogowa) i Olympica III (3-drożna kolumna podłogowa). Zostały one przedstawione w trakcie wystawy Hi-End w Monachium w dniach 9 - 12 maja 2013 roku. Druga część premiery miała miejsce pod koniec lata tego samego roku. Dzięki nowemu projektowi, firma Sonus faber była w stanie harmonijnie połączyć kwintesencję stylu z wprowadzeniem istotnych elementów i innowacji technologicznych. Udało się tym samym spotkać nowoczesność z klasycznym stylistycznym kanonem Sonus faber. Było to możliwe dzięki ogromnemu wysiłkowi zespołowej pracy działu badawczo-rozwojowego kierowanego przez Paolo Tezzon i Livio Cucuzza. Nie bez znaczenia był także znaczny wzrost zaangażowania sił i środków. Nowa linia Sonus faber Olympica reprezentuje także koncepcję, dzięki której firma może zaoferować swoim klientom szeroką gamę modeli, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie (system stereo lub kino domowe), mógł go dobrać adekwatnie do rozmiarów mieszkania (zestawy podstawkowe, podłogowe, w różnych wymiarach). Sonus faber jednocześnie zadbał o historyczną jakość w zakresie wykorzystywanych materiałów, cech konstrukcyjnych, osiągów, no i oczywiście urzekającego uroku głośników zaprojektowanych jako instrumenty muzyczne, które całkowicie produkowane są we Włoszech.

 


OBUDOWA

W konstrukcji obudowy wykorzystano naturalne drewno orzechowe. Górna i dolna część obudowy wykonana jest z drewna orzechowego, pięknie połączonego z jasnym drewnem klonowym i wykończeniem w tradycyjnym stylu: drewnem z klonu lakierowanym na orzech oraz z bardziej nowoczesnym - grafitowym. Forma jest syntezą.

BAS-REFLEX - Ostatni, istotny akcent estetyczny to nietypowe położenie i nowa geometria bocznego portu bas-reflex. Zaprojektowano go w orientacji pionowej i ozdobiono perforowaną blachą, którą umieszczono w sąsiedztwie jego wylotu.

NATURALNA SKÓRA - Cały zestaw pokryty jest naturalna skórą. Na górnej jego części widać wytłoczone logo marki Sonus faber oraz aluminiowy pierścień. Skóra na froncie kryje wszelkie elementy montażowe. W zagłębieniu tylnego panelu umieszczono tabliczkę z numerem seryjnym oraz terminale z przyłączami kablowymi.

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY - Przetwornik wysokotonowy z kopułką o średnicy 29 mm jest wykonany w technologii DAD. Wywodzi się on z doświadczeń pozyskanych przy realizacji projektu Aida. Posiada też silny magnes neodymowy.

PRZETWORNIK ŚREDNIOTONOWY - Przetwornik średniotonowy o średnicy 150 mm, posiada membranę wykonaną z oryginalnej mieszanki materiałów takich jak celuloza, kapok oraz kenaf.

PRZETWORNIK BASOWY - Zastosowano tutaj niskotonowy głośnik o średnicy 180 mm, z membraną wielowarstwową, wykonaną na z pulpy celulozowej oraz sztywnej porowatej pianki.


PARAMETRY TECHNICZNE:

 • SYSTEM - 3 drożny wolnostojący, paralaminarny system głośnikowy wentylowany o „ukrytym przepływie”
 • OBUDOWA - Wzbogacony kształt Liry, system widma rezonansu o stłumionej rozpiętości oraz o postępującej grubości, potrójnie zakrzywionych ścianach szafy. Wytrzymałe zaciski wertykalne z orzecha włoskiego.
 • GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY (TWEETER) - „Wierzchołek strzały” DAD 29XTR2 (ang. Damped Apex Dome, pol. Kopuła o Wytłumionych Wierzchołkach, synteza klasycznej kopuły oraz przetwornika pierścieniowego). Zaprojektowany przez Sonus faber 29 mm głośnik o ruchomej cewce. Ultra dynamiczna liniowość otrzymywana jest dzięki nowemu Neodymowemu systemowi silnika.
 • GŁOŚNIK ŚREDNIOTONOWY - Sonus faber M15XTR. Zaprojektowany całkowicie przez Sonus faber 150 mm średniotonowy o ultra dynamicznej liniowości. Drut CCAW użyty został na „pozbawionej prądów wirowych” cewce drgającej o kompozytowym formierzu. Dynamicznie liniowy silnik pola magnetycznego zawiera potrójne pierścienie Kellog/Goeller. Specjalna, niestandardowa membrana zrobiona z wysuszonej na powietrzu, nieprasowanej mieszanki tradycyjnej pulpy celulozowej, kapoku, kenafu i innych naturalnych włókien, opracowanych w zgodzie z jak najbardziej naturalnym dźwiękiem.By w jeszcze większym stopniu powstrzymać jakiekolwiek pozostałe zabarwienia stożkowe, użyliśmy przezroczystej i lepkiej powłoki o wytłumiającej powierzchni. Użyto specjalnych anty-kompresorów koncentrycznych, zaprojektowanych by usunąć rezonanse szczelinowe oraz zniekształcenia.
 • GŁOŚNIKI NISKOTONOWE - Woofery Sonus faber W18XTR są bezpośrednimi potomkami 9 calowych głośników użytych w „Aida”. Najistotniejszymi aspektami wooferów są: połączenie wysokiej definicji, prerogatywą „kanapkowych” stożków, oraz tożsamości w synergii dźwięku głośnika średniotonowego. Osiągnięto ten cel poprzez stworzenie „kanapkowej” membrany łączącej „serce” w zaawansowanej technologicznie sztywnej piance syntaktycznej z zewnętrznymi warstwami opatrzonymi pulpą celulozową. 1.5 calowe cewki drgające z kontrolowanymi prądami wraz z potężnym magnetycznym silnikiem o długim skoku, są gwaranacją wyjątkowej wydajności, zarówno z dynamicznego punktu widzenia jak i liniowości.
 • ZWROTNICA - Bezrezonansowy design o postępującym nachyleniu, zoptymalizowana amplituda/charakterystyka fazowa zapewniająca optymalną wydajność przestrzeni/czasu.„Topologia Paracross” na górnej-przepustowości tweetera i środkowej-przepustowości g.średniotonowergo. Zwrotnica: 250 Hz – 2.500 Hz.
 • konstrukcja: 3-drożna
 • przetworniki: dynamiczne
 • impedancja nominalna: 4 Ohm
 • skuteczność: 89 db SPL (2.83V/1 m)
 • zalecana moc wzmacniacza: 50 - 300 W
 • pasmo przenoszenia: 35 - 30 000 Hz
 • waga netto: 88.00 kg
 • wymiary produktu: 1114 x 403 x 508 mm