Przedstawiamy flagowy uniwersalny odtwarzacz płyt Blu-ray 4K Ultra HD

08-11-2018

Z przyjemnością przedstawiamy "UDP-LX800", flagowy uniwersalny odtwarzacz płyt, zaprojektowany specjalnie z myślą o zapewnieniu najlepszej jakości odtwarzania z płyt 4K UHD Blu-ray i SACD.

Oferując najwyższą możliwą jakość dźwięku i obrazu, UDP-LX800 jest prawdziwie referencyjnym produktem od producenta z prawie 40-letnim doświadczeniem w technologii dysków optycznych. Każdy aspekt odtwarzacza, zarówno elektryczny, jak i mechaniczny, został zmierzony, przeanalizowany i zoptymalizowany, aby zapewnić poziom jakości, który w pełni zaspokoi potrzeby zarówno videofilskie, jak i audiofilskie. Kompromis nie wchodzi w grę ...

Wysoce wytrzymała konstrukcja mechaniczna
Wraz z pojawieniem się Blu-ray Disc UHD odtwarzacze muszą teraz być w stanie obsłużyć prędkości obrotowe płyt sięgające 5000 obr./min. UDP-LX800 zapewnia wyjątkowo stabilną, szybką rotację płyt dzięki swojej niezwykle sztywnej konstrukcji, a także niższemu środkowi ciężkości. Obie te cechy pomagają tłumić wibracje występujące wewnątrz odtwarzacza, minimalizując potencjalne generowane rezonanse, co przekłada się na poprawę jakości odtwarzania płyty.

Trójblokowy układ wewnętrzny (zasilacz, napęd / przetwarzanie cyfrowe, dźwięk analogowy)
Poprzez odseparowanie od siebie trzech odrębnych "bloków" (zasilanie, przetwarzanie napędu / cyfrowe i ścieżka analogowa audio), interferencja elektromagnetyczna między każdym z bloków została znacznie obniżona. Wstawienie sztywnej konstrukcji ramowej wewnątrz odtwarzacza dla każdego "bloku", przenosi integralność strukturalną na nowy poziom.

Stalowy panel i aluminiowe panele boczne
Panel górny wykonano z płyty stalowej o grubości 1 mm, a panele boczne z aluminium, które zapewnia doskonałe właściwości tłumienia drgań. Odtwarzacz ten został zaprojektowany od samego początku do działania bez konieczności wykonywania otworów wentylacyjnych w górnej i bocznych panelach, co jest powszechnym źródłem wewnętrznego wycieku hałasu z mechanizmów transportowych. Kiedy ten odtwarzacz jest w użyciu, usłyszysz zawartość dysku, a nie odtwarzacz.

4,6 mm dwuwarstwowa platforma kompozytowa
Dodanie stalowej płyty o grubości 3 mm do stalowej obudowy o grubości 1,6 mm zapewnia niezwykle wysoką sztywność, a także bardzo niski środek ciężkości. Urządzenie waży 13,8 kg (UDP-LX500 waży 10,3 kg) i stanowi idealną podstawę do uzyskania najlepszej jakości odtwarzania z płyt Blu-ray 4K UHD z dużą prędkością.

Napęd UHD BD mieści się w sztywnej obudowie o strukturze plastra miodu, pokrytej farbą antywibracyjną
Taca z tłumikiem sprężystym - skutecznie uszczelnia i izoluje płytę, zapobiegając przenoszeniu hałasu rotacji z napędu na zewnątrz za pośrednictwem panelu przedniego.

Skrupulatnie dobierane elementy i materiały
UDP-LX800 wykorzystuje elementy i materiały, które zostały wybrane po pieczołowitym testowaniu, prototypach i próbach oglądania / odsłuchu, w celu określenia ich cech charakterystycznych. Dzięki temu wyczerpującemu procesowi jesteśmy pewni, że stworzyliśmy odtwarzacz zapewniający niezwykły poziom czystości elektrycznej i sygnałowej, począwszy od sekcji zasilania po ścieżek obwodów pobieranych przez sygnały video i audio. Zwracając szczególną uwagę na każdy szczegół, UDP-LX800 zapewnia niezrównany poziom jakości odtwarzania.

Transformator mocy o dużej mocy i doskonałej zdolności do zasilania prądem chwilowym
Analogowy obwód audio ma własny, dedykowany transformator mocy o dużej wydajności i szybkiej reakcji. W połączeniu ze starannie dobranymi, niestandardowymi kondensatorami, tworzy on obwód zasilający o wysokiej, natychmiastowej wydajności zasilania prądem. Niepożądane zbłąkane fale elektromagnetyczne generowane przez transformator są z powodzeniem niwelowane przez silnie ekranowaną obudowę. Jest ona wykonana ze stali pokrytej miedzią i wykończona powłoką tłumiącą drgania, aby wyeliminować ewentualne niepożądane efekty w obwodzie video / audio. W celu rozerwania i wyeliminowania fali stojącej, obudowa transformatora ma nawet "wytłoczony" charakter muzyczny (podobna ekranowana pokrywa również znajduje się nad płytką drukowaną zasilacza).

Projekt płyty głównej skonfigurowany w celu uzyskania wysokiego współczynnika S / N
Na głównej płytce z obwodami drukowanymi, szum cyfrowy został dodatkowo zredukowany, aby w całkowicie spełnić wymagania dotyczące transmisji sygnału z płyt UHD Blu-ray. Dzięki zastosowaniu sześciowarstwowej techniki IVH (Interstitial Through Hole) dla płyty głównej, Pioneer był w stanie w pełni zoptymalizować prowadzenie okablowania cyfrowego sygnału i zminimalizować impedancję uziemienia, znacznie poprawiając stosunek S / N (stosunek sygnału do szumu) podczas przetwarzanie sygnału video i audio. Poprawia to również precyzję transmisji z prędkością 18 Gb / s, która jest najnowszym standardem HDMI.

Płytka audio przeznaczona do reprodukcji dźwięku o wysokiej jakości
Konstrukcja analogowej sekcji audio UDP-LX800 pochodzi bezpośrednio z naszego flagowego odtwarzacza SACD / CD PD-70AE. Ścieżki sygnałowe na lewej i prawej stronie płytki są zaprojektowane z identycznym układem, nie wspominając już o rozmieszczeniu części. Wiele uwagi poświęcono zachowaniu dokładnego zrównoważenia kanałów, co doprowadziło do doskonałej separacji kanałów. Dodatkowo, aby poziom uziemienia był bardziej stabilny, pomiędzy kanałami lewym i prawym zastosowano miedzianą szynę zbiorczą. UDP-LX800 wykorzystuje tę samą parę 32-bitowych, 8-kanałowych przetworników cyfrowo-analogowych Parallel Drive ESS Sabre (DAC), które znalazły się w naszym flagowym PD-70AE, a mianowicie ES9026 PRO.

Izolatory zapobiegające falom stojącym
Funkcje umożliwiające precyzyjne dostrajanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku
UDP-LX800 ma szeroki zakres funkcji, które pozwalają użytkownikowi na dalsze udoskonalanie jakości obrazu i dźwięku w zależności od gustu.

Funkcja Transport dla doskonałego wyjścia HDMI
Aktywacja funkcji "Transport" całkowicie odcina dopływ prądu od analogowego obwodów transformatora audio, gdy łączy się z interfejsem HDMI, zachowując jedynie zasilanie obwodów cyfrowych. Umożliwia to dalszą poprawę stosunku sygnału do szumu dla interfejsu HDMI, zapewniając jeszcze lepszą jakość odtwarzania obrazu i dźwięku.

Funkcja Direct dla czystego analogowego wyjścia audio
UDP-LX800 jest wyposażony w funkcję "Direct", która wyłącza cyfrowe obwody audio i video. Pozwala to słuchaczom cieszyć się źródłami dźwięku o wysokiej rozdzielczości i płytami CD o podwyższonej czystości.

  • Odseparowana transmisja sygnału video i audio przez 2 wyjścia HDMI
  • Transmisja dźwięku "PQLS" bez zakłóceń jitter z amplitunerami Pioneer AV
  • Gniazdo Zero Signal do tuningu audio / video
  • Tryb predefiniowany SDR / HDR dla optymalnej pracy
  • Informacje na temat multimediów / HDR na ekranie
  • Dolby Vision (kompatybilność z niskimi opóźnieniami)
  • Zrównoważone / niesymetryczne analogowe wyjścia audio
  • Podświetlany pilot zdalnego sterowania

• PIONEER i logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Pioneer Corporation i są używane na podstawie licencji.
• "AVCHD" jest znakiem handlowym Panasonic Corporation i Sony Corporation.
• Dolby, Dolby Vision i symbol podwójnego D są znakami towarowymi Dolby Laboratories.
• Znaki słowne i logo Blu-ray Disc ™, Blu-ray ™, Ultra HD Blu-ray ™ są znakami towarowymi stowarzyszenia Blu-ray Disc Association.